Czas na finał sezonu Pucharu Świata w Canmore

-
03
-
2024

Przed nami ostatni akt sezonu 2023/2024 w biathlonie. Finałowe zawody Pucharu Świata odbędą się kanadyjskim Canmore. Odbędą się tam sprinty, biegi pościgowe oraz biegi masowe. Polskę reprezentować będzie ośmioosobowa grupa.

Ostatnie zawody zaliczane do Pucharu Świata w Canmore odbyły się na tamtejszych trasach w 2019 roku. Wówczas udało się rozegrać tylko krótkie biegi indywidualne oraz biegi sztafetowe. Sprinty zostały odwołane. W biegach indywidualnych triumfowali Norwegowie - Tiril Eckhoff i Johannes Thingnes Boe. Wśród Polaków punkty zdobyli Monika Hojnisz-Staręga i Grzegorz Guzik.

W ten weekend w zawodach wieńczących ten sezon Polskę reprezentować będą: Anna Mąka, Joanna Jakieła, Natalia Sidorowicz, Kamila Żuk, Jan Guńka, Marcin Zawół, Kacper Guńka oraz Konrad Badacz.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Świata przed ostatnimi zawodami sezonu na prowadzeniu indywidualnie są reprezentanci Norwegii. Wśród pań lideruje Ingrid Landmark Tandrevold, która z dorobkiem 964 punktów wyprzedza drugą Lisę Vitozzi o 73 punkty oraz trzecią Justine Braisaz-Bouchet o 83 punkty. Najwyżej sklasyfikowaną Polką jest Anna Mąka, która zdobyła 79 punktów i zajmuje 45. lokatę. W zestawieniu panów na czele trzech Norwegów. Prowadzi Johannes Thingnes Boe (992 pkt), przed swoim bratem Tarjei Boe (930 pkt) oraz Sturla Holm Laegreidem (828 pkt). Najlepszy z Polaków Konrad Badacz z dorobkiem 10 punktów zajmuje 77. miejsce.