Zawody i imprezy

Topór i Zawół ze złotymi medalami w biegach indywidualnych

3.24.2024
Drugiego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biathlonie rozgrywanych w Dusznikach, zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w skróconych biegach indywidualnych. Tytuły mistrzowskie zdobyli: Klaudia Topór i Marcin Zawół.

Skrobiszewska i Guńka ze złotymi medalami

3.23.2024
W sobotę 23 marca w Dusznikach-Zdrój odbyły się biegi pościgowe w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biathlonie. Złote medale wywalczyli Barbara Skrobiszewska i Jan Guńka.

Komunikat zawodów - Mistrzostwa Polski Młodzieżowców 22-24.03.2024 Duszniki-Zdrój

3.19.2024
Polski Związek Biathlonu informuje, że w terminie 22-24.03.2024 w Dusznikach-Zdroju zostaną rozegrane zawody Mistrzostwa Polski Młodzieżowców.

Za nami Mistrzostwa Polski Młodzików

3.17.2024
W niedzielę 17 marca w Dusznikach-Zdrój podczas Mistrzostw Polski Młodzików rozegrane zostały biegi indywidualne oraz sprinty.

Ostatni start sezonu w PŚ za Janem Guńką

3.17.2024
Sobotnim biegiem pościgowym w Canmore zakończyły się starty naszych biathlonistów w Pucharze Świata. Jedyny Polak w stawce - Jan Guńka - zajął 55. miejsce.

PŚ. Trzy Polki z punktami w biegu pościgowym

3.16.2024
Ostatni bieg pościgowy kobiet w Pucharze Świata zakończył się zwycięstwem Lisy Vitozzi. Włoszka, tak jak w sprincie nie dała szans rywalkom i zmierza po kryształową kulę. Pierwszy raz tej zimy aż trzy Polki zdobyły punkty.

Pierwsze medale Mistrzostw Polski Młodzików rozdane

3.16.2024
Centralny Ośrodek Sportu Duszniki-Zdrój stanął na wysokości zadania i przygotował trasę dla biathlonistów, dzięki czemu Mistrzostwa Polski Młodzików mogą w ten weekend zostać rozegrane.

PŚ. Jan Guńka z awansem do biegu pościgowego w Canmore

3.15.2024
Za nami ostatni sprint mężczyzn zaliczany do biathlonowego Pucharu Świata w sezonie 2023/2024. Po historyczny triumf sięgnął Johannes Boe. Do biegu pościgowego awansował jeden Polak. To Jan Guńka, który zajął 44. miejsce.

PŚ. Dwie Polki z punktami. Mamy 10. miejsce w Pucharze Narodów

3.14.2024
Lisa Vitozzi zwyciężyła w czwartkowym sprincie Pucharu Świata w Canmore, który był ostatnim sprincie w tym sezonie. Włoszka wyprzedziła Lou Jeanmonnot z Francji oraz Szwajcarkę Lenę Haecki-Gross. Wśród Polek punkty zdobyła Natalia Sidorowicz i Anna Mąka.

Komunikat zawodów MP Młodzików - Celuj w Igrzyska / PEC - PP II kat.

3.11.2024
Polski Związek Biathlonu informuje, że w terminie 15-17.03.2024 w Dusznikach-Zdroju zostaną rozegrane zawody MP Młodzików - Celuj w Igrzyska oraz Puchar Europy Centralnej - PP II kat.

PŚ. Kolejny pościg i ponownie punkty Konrada Badacza

3.10.2024
Kolejny udany bieg Konrada Badacza w Pucharze Świata. Polak wywalczył w niedzielnym pościgu 37. miejsce, co jest jego drugim najlepszym wynikiem w karierze w cyklu. Triumfował Johannes Boe.

PŚ. Dwie Polki z punktami w biegu pościgowym

3.10.2024
Bieg pościgowy kobiet w Soldier Hollow w Pucharze Świata zakończył się zwycięstwem Francuzki Lou Jeanmonnot. Punkty zdobyły dwie reprezentantki Polski - Natalia Sidorowicz i Joanna Jakieła.

PŚ. Polki z najlepszym wynikiem w sezonie

3.9.2024
Polskie biathlonistki zajęły ósme miejsce w rywalizacji sztafet zaliczanej do Pucharu Świata. Wynik z Soldier Hollow to najlepszy wynik naszej ekipy w tym sezonie w cyklu. Wygrały Norweżki.

Kamila Cichoń z punktami w biegu masowym w Pucharze IBU

3.9.2024
W sobotę odbyły się biegi masowe w Pucharze IBU w Obertilliach. Spośród Polaków punkty zdobyła jedynie Kamila Cichoń.

PŚ. Dwie Polki z punktami, komplet w pościgu

3.8.2024
Za nami pierwszy dzień rywalizacji biathlonistów i biathlonistek w Soldier Hollow. Po punkty w sprincie sięgnęły Natalia Sidorowicz i Joanna Jakieła. W sztafecie mężczyzn Polacy zajęli 14. miejsce.

Kolejne punkty Cichoń i Skorusy w Pucharze IBU

3.8.2024
W piątek odbyły się sprinty w Pucharze IBU w Obertilliach. Kolejne punkty zdobyła Kamila Cichoń i Wojciech Skorusa.

Dobry występ Kamili Cichoń w Pucharze IBU

3.7.2024
Za nami kolejne zawody z cyklu Pucharu IBU w Obertilliach.

PŚ w Oslo. Polacy z najlepszym wynikiem w sezonie

3.3.2024
Niedziela w Oslo upłynęła pod znakiem rywalizacji sztafet mieszanych. W pojedynczej sztafecie zwycięstwo odniósł duet gospodarzy, natomiast w rywalizacji sztafet Francuzi. Polacy w sztafecie mieszanej zajęli 10. miejsce.

Puchar IBU w Obertilliach. Polska sztafeta w czołowej dziesiątce

3.3.2024
W niedzielę odbyły się zawody z cyklu Pucharu IBU. W rywalizacji sztafet mieszanych zwyciężyli Norwegowie, a Polacy zajęli 9. lokatę.

Trzy Polki z punktami w Pucharze IBU

3.2.2024
W Obertillach w najlepsze trwają zmagania biathlonistów w ramach Pucharu IBU. W sobotnich biegach pościgowych triumfowali Marthe Johansen i Mats Oeverby z Norwegii.

Mistrzostwa świata juniorów dobiegły końca

3.2.2024
Sztafetami juniorów i juniorek zakończyły się tegoroczne mistrzostwa świata juniorów w Otepaa. W rywalizacji mężczyzn zwyciężyli Norwegowie, a wśród kobiet najlepsze były Niemki.

Norweska dominacja w Oslo. Kacper Guńka z nową "życiówką"

3.1.2024
Najlepszy w biegu indywidualnym mężczyzn na 20 km w Oslo okazał się Sturla Holm Laegreid, który popisał się bezbłędnym strzelaniem.

MŚJ. Bardzo dobry wyniki polskiej sztafety juniorów młodszych

3.1.2024
Polska sztafeta juniorów młodszych wywalczyła czwarte miejsce podczas mistrzostw świata w Otepaa. Od Polaków lepsi byli tylko Norwegowie, Francuzi i Włosi.

PŚ. Polki bez punktów w pierwszym starcie po mistrzostwach

3.1.2024
Ingrid Landmark Tandrevold okazała się najlepsza w biegu indywidualnym podczas Pucharu Świata w Oslo. Drugie miejsce zajęła Elvira Oeberg, a na najniższym stopniu podium uplasowała się Ida Lien. Najlepszą z Polek była Natalia Sidorowicz, która zajęła 41. lokatę.