Czarny Bór wyłonił mistrzów Polski amatorów w biathlonie

Czarny Bór ponownie stał się stolicą polskiego biathlonu. W sobotę rozegrano Mistrzostwa Polski Amatorów w biathlonie letnim. Na trasach i strzelnicy rywalizowali zawodnicy z całego kraju, walcząc o medale w czterech kategoriach wiekowych. Zawody odbyły się przy okazji weekendowej rywalizacji Pucharu Polski i programu „Celuj w Igrzyska”.
W kategorii K1 triumfowała Kamila Buchla z MKS Karkonosze Sporty Zimowe. Zwyciężczyni uzyskała czas 14:51,6 i mimo dwóch niecelnych strzałów pewnie sięgnęła po złoty medal. Srebro wywalczyła Jolanta Bałdak, a brąz Magdalena Kępka.
W rywalizacji kobiet K2 najlepsza okazała się Joanna Badacz. Reprezentantka Piechowic ukończyła zawody z czasem 16:15,6 i bezbłędnym strzelaniem. Drugie miejsce zajęła Tiffany Tyrała-Myziak z MKS Duszniki, a trzecia była Joanna Grzybek.
Duże emocje przyniosła rywalizacja mężczyzn. W kategorii M1 mistrzem Polski amatorów został Piotr Skowron z MKS Karkonosze. Drugie miejsce zajął Jerzy Grab, natomiast na najniższym stopniu podium stanął Jakub Grudzień z Rudy Śląskiej.
W kategorii M2 zwyciężył Marcin Trela z Lubawki. Srebro wywalczył Rafał Wolski, a brąz Tomasz Grzybowski reprezentujący klub Aurora.
Medaliści Mistrzostw Polski Amatorów 2026
K1
🥇 Kamila Buchla
🥈 Jolanta Bałdak
🥉 Magdalena Kępka
K2
🥇 Joanna Badacz
🥈 Tiffany Tyrała-Myziak
🥉 Joanna Grzybek
M1
🥇 Piotr Skowron
🥈 Jerzy Grab
🥉 Jakub Grudzień
M2
🥇 Marcin Trela
🥈 Rafał Wolski
🥉 Tomasz Grzybowski



