IBU opublikowała kalendarz PŚ w kolejnym sezonie

Opublikowano
8
-
04
-
2024

Międzynarodowa Unia Biathlonu opublikowała terminarz Pucharu Świata na sezon 2024/2025. Zgodnie z przedstawionym harmonogramem zmagania biathlonistów rozpoczną się pod koniec listopada w Kontiolahti, a zakończą 23 marca w norweskim Oslo. Głównym punktem sezonu będą mistrzostwa świata w Lenzerheide.

Emocje po sezonie nie zdążyły jeszcze opaść, a IBU już przedstawiła kalendarz Pucharu Świata w biathlonie na najbliższą zimę. Tym razem premierowe zawody odbędą się w Kontiolahti i potrwają od 30 listopada do 8 grudnia. Z Finlandii sportowcy przeniosą się do austriackiego Hochfilzen, które będzie główną areną zmagań od 13 do 15 grudnia.

Kolejnym przystankiem na biathlonowej mapie Pucharu Świata będzie Annecy-Le Grand Bornand (19-22 grudnia). Po zawodach we Francji biathlonistów czeka przerwa świąteczna, która potrwa do 9 stycznia. Tego dnia sportowcy zaczną rywalizację w niemieckim Oberhofie by następnie udaćć się do Ruhpolding. Przed najważniejszą imprezą sezonu biathloniści pojawią się jeszcze tradycyjnie we Włoszech - konkretnie w Anterselvie (23-26 stycznia).

Mistrzostwa w Lenzerheide

Po zawodach na Półwyspie Apenińskim specjalistów od dwuboju zimowego czeka ponad dwutygodniowa przerwa przed mistrzostwami świata, które odbędą się w pierwszy raz w Lenzerheide. Walka o medale czempionatu globu rozpocznie się 12 lutego od sztafety mieszanej, a zakończy jedenaście dni później biegami masowymi.  Po mistrzostwach biathloniści pojawią się jeszcze w Novym Meście (6-9 marca) i słoweńskiej Pokljuce (13-16 marca). Sezon zakończą zmagania w norweskim Oslo (21-23 marca).

No items found.