IBU Youth Camp 2023 z udziałem Polaków

Opublikowano
8
-
11
-
2023

Niebywale wartościowy tydzień treningowy ma za sobą czworo polskich biathlonistów, którzy pod koniec października wzięli udział w Międzynarodowym Obozie Młodzieżowym IBU. Roland Arena w regionie Graubünden w Szwajcarii powitała blisko setkę zawodników i zawodniczek z 22 krajów.

Powołanie z Polski otrzymali Michał Szulczyński (MKS Karkonosze Jelenia Góra), Jakub Bednarek (UKS Biathlon Chorzów), Kinga Tkocz (UKS Strzał Wodzisław Śląski) i Justyna Sinkiewicz (UKN Melafir Czarny Bór). Ich opiekunem była trener Izabela Daniło, która była zachwycona tym, co Szwajcarii zobaczyła.

"Takie zgrupowanie IBU to same pozytywy"

- Każda z grup przyjechała ze swoimi trenerami, ale my głównie byliśmy obserwatorami. Mogliśmy oczywiście uczestniczyć w zajęciach, spoglądać przez lunety podczas strzelania i robić notatki, ale cały program prowadzili szkoleniowcy powołani przez IBU - mówi Izabela Daniło.

Podczas obozu był też czas na warsztaty dotyczące wizerunku sportowców w mediach społecznościowych. Trenerzy mogli też przyjrzeć się nowym technikom treningowym. - Oprócz tego były też byłe zawodniczki, które osiągały sukcesy. Wśród nich Nadieżda Skardino z Białorusi (dwukrotna medalista IO w Soczi) oraz Selina Gasparin (wicemistrzyni olimpijska z Soczi). Świetnie, że zawodnicy mieli okazję pracować z takimi postaciami, bo trening z autorytetami to dodatkowa motywacja - dodaje trenerka.

- Był świetnie przygotowany obiekt na wysokości, co tylko dodaje pozytywów temu obozowi. A do tego wszystkiego jeszcze integracja międzynarodowej młodzieży, jak chociażby podczas wycieczki w góry. Uważam, że takie zgrupowanie IBU to same pozytywy - podkreśla Izabela Daniło.

Podczas Międzynarodowego Obozu Młodzieżowego IBU, który odbywał się w dniach 23 - 28 października 2023 roku, Polacy mogli trenować wspólnie z takimi nacjami jak Czechy, Słowacja, ale też mniej oczywistymi jak Australia, Bośnia i Hercegowina, Turcja, Korea Południowa, Kirgistan i Grecja. W zgrupowaniu udział wzięli sportowcy z roczników 2006 i 2007, którzy w przyszłym roku będą mogli wystartować podczas Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w Korei Południowej.

Finałem obozu w Lenzerheide, gdzie w grudniu odbędą się zmagania Pucharu Świata, a w 2025 biathlonowy czempionat globu, była testowa rywalizacja. W niej, wśród kobiet, dobre szóste miejsce wywalczyła Kinga Tkocz.

fot. Izabela Daniło

No items found.