Już w najbliższy weekend rywalizacja w Hochfilzen

Opublikowano
6
-
12
-
2023

Biathlonowy Puchar Świata przenosi się do Hochfilzen. To właśnie w Austrii biathlonistki i biathloniści powalczą o kolejne punkty.

Przed nami rywalizacja w trzech konkurencjach. Już w piątek 8 grudnia zawodniczki i zawodnicy powalczą w sprincie, w sobotę w biegu pościgowym, a weekend zakończy się niedzielną rywalizacją sztafet. Polskę reprezentować będą 4 zawodniczki i 5 zawodników. W Austrii zobaczymy: Annę Mąkę, Joannę Jakiełę, Natalię Sidorowicz, Darię Gembicką, a także Andrzeja Nędzę-Kubińca, Tomasza Jakiełę, Marcina Zawóła, Kondrada Badacza oraz Jana Guńkę.

Polacy powtórzą dobre wyniki?

Przypomnijmy, że w pierwszych zawodach sezonu w Östersund z bardzo dobrej strony pokazali się Anna Mąka, Joanna Jakieła i Jan Guńka, którzy zdobyli punkty Pucharu Świata. Anna Mąka oraz Joanna Jakieła osiągnęły życiowe wyniki w biegu indywidualnym, zajmując 10. i 11. pozycję. Polki dobrze spisały się także w sztafecie, w której uplasowały się na 9. miejscu. Mąka dodatkowo również zdobyła punkty w biegu pościgowym, notując spory awans na 22. lokatę. - Cieszę się bardzo, to jest znowu jakiś krok do przodu i oby tak dalej - mówiła po niedzielnym występie. - Co jest kluczem? Skupienie się na sobie i robienie po prostu tego co potrafię, a nie próbowanie wykonywać czegoś ponad swoje siły. Dzisiaj do końca nie wiedziałam, czy będę startować. Zatoki jeszcze trochę mnie męczą. Mam nadzieję, że teraz te kilka dni pomoże mi się zregenerować i w piątek wystartować w pełni sił, w pełni zdrowa - dodała.

Pierwsze punkty Pucharu Świata w karierze zdobył Jan Guńka, który w sobotnim sprincie zajął 37. miejsce.

Przed rokiem w Hochfizen należało do Norwegów

W ubiegłym sezonie rywalizację mężczyzn zdominowali Norwegowie. Biegi indywidualne, czyli sprint oraz bieg pościgowy wygrał Johannes Thingnes Boe. Również w sztafecie zwycięstwo odnieśli Norwegowie. Wśród pań konkurencja była ciekawsza. W sprincie najlepsza była Niemka Denise Herrmann-Wick, a w biegu pościgowym Francuzka Julia Simon. Sztafetę wygrały Francuzki. Dla biało-czerwonych Hochfilzen w sezonie 2022/203 nie było szczęśliwe. Zarówno biathlonistki, jak i biathloniści w biegach indywidualnych nie wywalczyli punktów, natomiast w rywalizacji sztafetowej obie drużyny zajęły 16. lokatę.

Program zawodów Pucharu Świata w Hochfilzen 2023:

Piątek, 8 grudnia

11:30 - sprint mężczyzn

14:25 - sprint kobiet

Sobota, 9 grudnia

12:15 - bieg pościgowy mężczyzn

14:45 - bieg pościgowy kobiet

Niedziela, 10 grudnia

11:30 - sztafeta mężczyzn

14:15 - sztafeta kobiet


No items found.