Kadry Narodowe Polskiego Związku Biathlonu na nowy sezon

Opublikowano
19
-
04
-
2024

Zarząd Polskiego Związku Biathlonu zatwierdził skład Kadr Narodowych na kolejny sezon 2024/2025. Doszło do kilku zmian w składach zawodników i zawodniczek, ale każdy z trenerów będzie miał możliwość kontynuowania swojej pracy z ubiegłego roku.

- Trzeba zauważyć, że właściwie wszystkie grupy w minionym sezonie zimowym zanotowały większy lub mniejszy postęp. W trakcie sezonu mogliśmy cieszyć  się dobrymi wynikami  w Pucharach Świata. Rekordy życiowe, które pobijali zawodnicy i zawodniczki utwierdzają nas, że wszystko zmierza w dobrym kierunku. Mieliśmy udane mistrzostwa świata seniorów i juniorów. Z tego powodu Zarząd podjął decyzję o niewprowadzaniu większych zmian w sztabach szkoleniowych - mówi Joanna Badacz, prezes Polskiego Związku Biathlonu.

W grupach zawodniczych doszło do niewielu zmian. Kadrę Narodową A kobiet nadal będzie tworzył trzon z ubiegłego sezonu, czyli Kamila Żuk, Anna Mąka, Natalia Sidorowicz, Joanna Jakieła oraz Daria Gembicka. Do tej ekipy dołącza Kamila Cichoń, która była członkinią szóstej sztafety na mistrzostwach świata w Novym Meście. Ekipę tę nadal prowadzić będzie Tobias Torgersen.

W kadrze mężczyzn doszło do nieco większych zmian, chociaż nadal trenować w niej będą Andrzej Nędza-Kubiniec, Konrad Badacz, Marcin Zawół i Jan Guńka. Do tej grupy w tym sezonie dołączą Patryk Bryn oraz Kacper Guńka, którzy w minionym sezonie mieli okazję debiutować w Pucharze Świata. Trenerem tej ekipy nadal będzie Rafał Lepel.

- W ostatnim miesiącu dokonaliśmy podsumowania sezonu zimowego 2023/2024 i wybraliśmy zawodników do składów Kadr Narodowych. Zawodnicy kadr seniorskich będą w sezonie 2024/2025 walczyć o liczbę miejsc na Igrzyska Olimpijskie 2026. Będzie to dla nas bardzo ważny sezon. Myśląc perspektywicznie, wiele działań kierujemy na szkolenie Kadr Młodzieżowych, budując szerokie zaplecze dla naszej kadry seniorskiej. Nasze kadry nie są hermetycznie zamknięte, więc w trakcie sezonu mogą pojawić się zmiany. To zależy od dyspozycji zawodników. - doprecyzowała Joanna Badacz.

Składy Kadr Narodowych Polskiego Związku Biathlonu na sezon 2024/2025:

Kadra Narodowa A Kobiet


Joanna Jakieła
Kamila Żuk
Anna Mąka
Daria Gembicka
Natalia Sidorowicz
Kamila Cichoń

Trener: Tobias Torgersen

Kadra Narodowa A Mężczyzn


Marcin Zawół
Jan Guńka
Konrad Badacz
Andrzej Nędza-Kubiniec
Kacper Guńka
Patryk Bryn

Trener: Rafał Lepel

Kadra Narodowa B


Anna Nędza-Kubiniec
Barbara Skrobiszewska
Magda Nędza-Kubiniec
Wiktoria Celczyńska
Klaudia Topór
Emilia Zasadna
Tomasz Jakieła
Wojciech Skorusa
Fabian Suchodolski
Kacper Brzóska

Trener: Bartłomiej Stanik

Kadra Młodzieżowa Kobiet


Amelia Liszka
Majka Germata
Aleksandra Szajnowska
Milena Widłak
Klaudia Niedurny
Zuzanna Sadownik
Kinga Tkocz
Justyna Sinkiewicz

Trener: Adam Kołodziejczyk

Kadra Młodzieżowa Mężczyzn
Jakub Potoniec
Grzegorz Galica
Maciej Łapka
Igor Kusztal
Mariusz Pływaczyk
Dawid Miller
Wiktor Pawluk
Michał Szulczyński

Trener: Robert Szczepaniak

Rezerwowy: Michał Szatkowski


No items found.