Kamila Żuk wraca do Pucharu Świata. Debiut Patryka Bryna

Opublikowano
15
-
02
-
2024

Jeszcze końca nie dobiegły biathlonowe mistrzostwa świata w Novym Meście, a już wiadomo, którzy polscy biathloniści wystąpią podczas Pucharu Świata w Oslo. W Norwegii zadebiutuje Patryk Bryn, a po przerwie wywołanej kontuzją wróci Kamila Żuk.

Do kolejnego etapu Pucharu Świata zostają nam dwa tygodnie, ale wiadomo już, kto będzie reprezentował Polskę w stolicy Norwegii. W nieco innym składzie udadzą się tam nasi biathloniści. Przerwę od zmagań w zmaganiach najwyższej rangi będą mieli Konrad Badacz, Jan Guńka i Marcin Zawół. W Oslo pojawią się natomiast Kacper Guńka, Andrzej Nędza-Kubiniec oraz debiutujący w PŚ - Patryk Bryn.

Do Oslo nie poleci Daria Gembicka, a zamiast niej zobaczymy pierwszy raz w tym sezonie Kamilę Żuk. Liderka naszej kadry wraca zatem po kontuzji, której doznała w trakcie okresu przygotowawczego. - Tak naprawdę wszystko idzie w dobrym kierunku. Trenuję dość ciężko. Trudno zdefiniować, na ile moja forma jest odpowiednia. Miałam możliwość uczestniczyć z dziewczynami na zgrupowaniu i nie wyglądało to chyba najgorzej, skoro trener rozmyśla o tym, żebym mogła wystartować w kolejnych Pucharach Świata. Czuję się dobrze - powiedziała ostatnio Żuk, kiedy odwiedziła Nove Mesto w celu wspierania koleżanek z kadry.

W Norwegii zobaczymy też Joannę Jakiełę, Natalię Sidorowicz i Anne Mąkę.

No items found.