MKS Duszniki-Zdrój działa już 50 lat

Opublikowano
21
-
11
-
2023

To było wyjątkowe święto. W minioną sobotę Międzyszkolny Klub Sportowy Duszniki-Zdrój obchodził swoje 50-lecie. To w tym klubie wychowało się wielu polskich medalistów w biathlonie.

Z okazji wyjątkowego święta wydana została publikacja, w której uchwycono wszystkie ważne chwile dla dolnośląskiego klubu. Z racji, że nie udało się dokładnie ustalić, czy organizacja powstała w 1972, czy 1973 roku, celebrację rozpoczęto już w ubiegłym roku. "W związku z powyższym podjąłem decyzję o zorganizowaniu w 2022 roku spotkania z możliwie największą grupą dawnych trenerów i zawodników, aby rozpowszechnić pomysł jubileuszu i zebrać informacje o początkach działalności" - napisał autor kroniki, prezes MKS-u Andrzej Sidorowicz-Radzikowski.

Uroczystość 50-letnia odbyła się 18 listopada w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina w Dusznikach-Zdroju. W jej trakcie podkreślano, że MKS wychował pięcioro olimpijczyków: Annę Sterę, Weronikę Nowakowską, Grzegorza Bodziana oraz Kamilę Żuk.

Podczas uroczystości wyróżnieni zostali wszyscy ci, którzy przyczynili się do rozwoju klubu. W wydarzeniu wzięli udział m.in. starosta powiatu kłodzkiego Maciej Awiżeń, pełniący obowiązki burmistrza Grzegorz Jung, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Dusznikach-Zdroju Wojciech Zimoch, prezes Polskiego Związku Biathlonu Joanna Badacz, dwukrotna medalistka mistrzostw świata w biathlonie Weronika Nowakowska oraz obecny prezes klubu, również biathlonista Andrzej Sidorowicz-Radzikowski.

fot. Szymon Kożuch (Cała fotorelacja dostępna tutaj).

No items found.