MŚJ. Kolejne udane występy Polaków w Östersund

Opublikowano
3
-
03
-
2025
Zawodnicy
Full name
Job title, Company name
Full name
Job title, Company name
Full name
Job title, Company name
Subscribe to newsletter
By subscribing you agree to with our Privacy Policy.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Mistrzostwa Świata Juniorów w szwedzkim Östersund nie zwalniają tempa. W poniedziałek wszystkie kategorie wiekowe rywalizowały w biegach ze startu wspólnego. Polacy zajęli wysokie miejsca.

Najlepszy wynik dla Polski w rywalizacji juniorów młodszych wywalczył ponownie Grzegorz Galica, zajmując 4. miejsce! Nasz reprezentant łącznie nie trafił siedmiu strzałów (2-1-0-4) i właściwie to przeszkodziło mu w walce o medale. Po złoty medal w zmaganiach mężczyzn sięgnął Leo Carlier z Francji, który zanotował cztery kary. Wśród kobiet triumfowała także Francuzka Louise Roguet z dwoma pudłami.

Pozostałe wyniki naszych juniorów młodszych:

* Amelia Liszka – 12. miejsce (0-0-1-1)

* Majka Germata – 16. miejsce (0-0-0-0)

* Igor Kusztal – 25. miejsce (0-0-0-3)

Pełne wyniki: kobiety | mężczyźni

W biegu ze startu wspólnego juniorów najlepiej z polskiej reprezentacji poradziła sobie Anna Nędza-Kubiniec, która wywalczyła 5. miejsce! Nasza juniorka na strzelnicy spudłowała łącznie cztery razy (1-2-0-1). Wśród juniorów najwyżej uplasował się Konrad Badacz na 15. miejscu (0-4-1-1). Po złoto sięgali Szwedka Sara Andersson oraz Norweg Kasper Kalkenberg.

Wyniki pozostałych naszych zawodników:

* Barbara Skrobiszewska – 40. miejsce

* Zuzanna Sadownik – 59. miejsce

* Fabian Suchodolski – 38. miejsce

* Jakub Potoniec – 46. miejsce

Pełne wyniki: kobiety | mężczyźni

No items found.