Nagroda IBU dla polskich biathlonistek

Opublikowano
9
-
07
-
2024

Międzynarodowa Unia Biathlonu przyznała nagrodę dla kadry polskich biathlonistek. Wszystko za sukcesy, które spowodowały, że nasza drużyna zajęła miejsce w czołowej dziesiątce Pucharu Narodów.

W minionym sezonie zdecydowanie można było mówić o postępie drużyny polskich biathlonistek. Rekordowe wyniki życiowe w Pucharze Świata i podczas czempionatu globu spowodowały, że po raz pierwszy od dawna Polki zajęły miejsce w czołowej dziesiątce Pucharu Narodów (10.). W efekcie kolejnej zimy trener Tobias Torgersen będzie mógł wystawiać w zawodach pięć zawodniczek.

Kwota startowa, jak się później okazało, nie była jedyną nagrodą dla naszego zespołu. Międzynarodowa Unia Biathlonu przyznała Polskiemu Związkowi Biathlonu nagrodę finansową za ten sukces. Zarząd zdecydował, że środki te zostaną rozdzielone między poszczególne zawodniczki, zgodnie z wkładem punktowym, jakie wniosły w cały rezultat Polski w Pucharze Narodów. Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło podczas gali jubileuszu 40-lecia Polskiego Związku Biathlonu.

No items found.