Prezydent IBU z wizytą w siedzibie związku

Opublikowano
7
-
11
-
2023

To był zaszczyt i okazja do rozmowy o polskim i światowym biathlonie. We wtorek 7 listopada siedzibę Polskiego Związku Biathlonu odwiedził prezydent Międzynarodowej Unii Biathlonu - Olle Dahlin.

W dniu dzisiejszym siedzibę Polskiego Związku Biathlonu w Katowicach odwiedził prezydent IBU Olle Dahlin wraz z dyrektor rozwoju IBU Dagmarą Gerasimuk (w latach 2014-2020 prezes PZBiath) i Gerold Sattlecker (Dyrektor IBU Academy). Gości przyjęła Joanna Badacz, prezes Polskiego Związku Biathlonu wraz z dyrektor sportową PZBiath Agnieszką Cyl i dyrektor biura PZBiath Agnieszką Sebboua.

Prezydent IBU po raz pierwszy odwiedził siedzibę Polskiego Związku. Była to okazja do rozmowy na temat rozwoju biathlonu oraz nakreślenia wspólnych obszarów działań

- Rozmawialiśmy o obecnej sytuacji, strategii i realizowanych programach. Nasi goście pozytywnie wyrazili się o działaniach naszego Ministerstwa Sportu i Turystyki skierowanych na rozbudowę i modernizację  infrastruktury biathlonowej w Polsce - mówi prezes Joanna Badacz.

Dzięki specjalnie przygotowanej prezentacji prezydent IBU zapoznał się z programami realizowanymi przez Związek na rzecz rozwoju dyscypliny w naszym kraju. Poruszany był temat szkolenia centralnego oraz tego na niższych szczeblach w szkołach, ośrodkach i klubach. Podczas spotkania nie zabrakło też rozmowy na temat problemów z  jakimi boryka się dzisiaj biathlon i nie tylko.

Głównym celem wizyty w stolicy województwa śląskiego prezydenta Olle Dahlin było spotkania z Rektorem Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. dr hab. Grzegorzem Jurasem i podpisanie porozumienia o współpracy.

No items found.