Skład reprezentacji Polski na starty w Ruhpolding i Pokljuce

Opublikowano
9
-
01
-
2023
Zawodnicy
Full name
Job title, Company name
Full name
Job title, Company name
Full name
Job title, Company name
Subscribe to newsletter
By subscribing you agree to with our Privacy Policy.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Dominika Bielecka dołączy do składu reprezentacji Polski na zawody Pucharu Świata w Ruhpolding. 29-latka w ubiegłym tygodniu zanotowała swój najlepszy rezultat w biathlonowych zawodach. W sprincie podczas Pucharu IBU w Osrblie zajęła 19. miejsce.

Bielecka to była biegaczka narciarska, która starty z karabinem na plecach rozpoczęła w sezonie 2016/17. Reprezentowała wówczas Polskę zarówno na Mistrzostwach Europy, jak i na Uniwersjadzie. Teraz wraca do reprezentacji po kilku latach przerwy w startach na arenie międzynarodowej. Była już w składzie na grudniowy Puchar Świata w Hochfilzen, ale nie doczekała się wówczas debiutu.

- Wtedy Dominika pełniła funkcję rezerwowej. Miała poobserwować z bliska jak wyglądają tak duże zawody, potrenować na pucharowych trasach i zebrać trochę doświadczenia. Teraz plan jest taki, żeby sprawdzić ją w zawodach - powiedział Tobias Torgersen.

Powołanie do składu na starty w Ruhpolding otrzymały również Kamila Żuk, Joanna Jakieła, Anna Mąka i Natalia Sidorowicz, czyli żelazna czwórka, która reprezentowała nas we wszystkich dotychczas rozegranych zawodach PŚ. Na zmiany nie zdecydował się trener Rafał Lepel, w Bawarii ponownie wystartują Grzegorz Guzik, Jan Guńka, Marcin Zawół oraz Andrzej Nędza-Kubiniec.

Z kolei do składu reprezentacji Polski rywalizującej w zawodach Pucharu IBU w Pokljuce dołączy Kacper Guńka. Starszy brat Jana będzie miał możliwość debiutu na tym poziomie rywalizacji. Oprócz niego na obiekcie, który w miniony weekend gościł PŚ wystartują też Konrad Badacz, Wojciech Skorusa, Tomasz Jakieła, Fabian Suchodolski oraz Kamila Cichoń, Magda Piczura i Daria Gembicka.

Puchar Świata w Ruhpolding rozpocznie się już w środę i potrwa tradycyjnie do niedzieli. W tych dniach rozegrane zostaną biegi długie, sztafety i mass starty. Z kolei rywalizacja w zawodach Pucharu IBU w Pokljuce zaplanowana jest na sam weekend. Od piątku do niedzieli rywalizacja toczyć się będzie w skróconym biegu długim oraz dwukrotnie w sprincie.

No items found.