W Novym Meście bez kibiców

Opublikowano
2
-
03
-
2020
Zawodnicy
Full name
Job title, Company name
Full name
Job title, Company name
Full name
Job title, Company name
Subscribe to newsletter
By subscribing you agree to with our Privacy Policy.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Wbrew pogłoskom części czeskich mediów, zawody biathlonowego Pucharu Świata w Novym Meście się odbędą. Niestety ze względu na zagrożenie epidemią koronawirusa na stadionie i wokół tras zabraknie kibiców. 

Decyzję o zakazie wstępu publiczności na Vysocina Arenę podjęła Rada Bezpieczeństwa Państwa, a poinformował o niej minister spraw wewnętrznych Jan Hamacek. Testy przeprowadzone w niedzielę ujawniły pierwsze trzy przypadki zakażenia nowym typem koronawirusa w Czechach.

-  Biorąc pod uwagę to ile osób miało zamiar przybyć na zawody, nie widziałem żadnej innej alternatywy niż zamknięcie stadionu dla publiczności - powiedział Hamacek.

Organizatorzy Pucharu Świata spodziewali się 30 tysięcy widzów każdego z czterech dni zawodów. Sprzedano biety o łącznej wartości ponad 22 milionów koron czeskich.

- IBU oraz czeski komitet organizacyjny w zastosuje się do tej decyzji. Wspólnie z gospodarzami zawodów pracujemy nad tym, aby poinformować kibiców o możliwościach zwrotów biletów - można przeczytać w oficjalnym komunikacie Międzynarodowej Unii Biathlonu.

Rywalizacja przy pustych trybunach stadionu w Novym Meście rozpocznie się w czwartek i potrwa do niedzieli. W programie zawodów sa sprinty, sztafety oraz biegi ze startu wspólnego. Polskę reprezentować będą Monika Hojnisz-Staręga, Magdalena Gwizdoń, Kinga Zbylut, Anna Mąka oraz Grzegorz Guzik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Łukasz Szczurek i Marcin Szwajnos.

No items found.