Wraca Puchar Świata. Przed nami zawody w Oslo

Opublikowano
28
-
02
-
2024

Najlepsze biathlonistki i biathloniści wracają do rywalizacji w Pucharze Świata. Kolejnym przystankiem jest kultowe Oslo. W stolicy Norwegii zostaną rozegrane biegi indywidualne, masowe oraz sztafety mieszane. Po niemal rocznej przerwie do rywalizacji powraca Kamila Żuk.

W minionym roku w Oslo rozegrano finał Pucharu Świata, podczas którego rywalizowano w sprincie, biegu pościgowym oraz biegu masowym. Wszystkie trzy biegi w rywalizacji mężczyzn zwyciężył reprezentant gospodarzy Johannes Thingnes Boe. U pań w sprincie triumfowała Denise Herrmann-Wick, a w biegu masowym Hanna Oeberg. Bieg pościgowy odwołano. Reprezentanci Polski zakończyli swoje starty na sprincie. Najlepszy wynik uzyskała wówczas Joanna Jakieła, która zajęła 39. lokatę.

Kto tym razem powalczy o najwyższe lokaty? Zakończone niedawno Mistrzostwa Świata w Novym Meście w rywalizacji pań i mieszanej, zdominowała reprezentacja Francji, na czele z Julią Simon i Justine Braisaz-Bouchet. Natomiast u panów indywidualnie ponownie błyszczał Johannes Thingnes Boe. Czy potwierdzą formę także w Oslo? Polscy kibice liczą natomiast na powtórzenie dobrych wyników naszej reprezentacji.  

Powrót Kamili Żuk, debiut Bryna

Biało-czerwoni do Oslo udadzą się w nieco mniejszym składzie niż zazwyczaj, z uwagi na trwające jeszcze mistrzostwa świata juniorów. Do rywalizacji po długiej rekonwalescencji i niemal rocznej przerwie wraca Kamila Żuk. Oprócz niej w Norwegii wystąpią: Joanna Jakieła, Anna Mąka, Natalia Sidorowicz, a wśród panów: Kacper Guńka, Patryk Bryn i Andrzej Nędza-Kubiniec.

Puchar Świata w biathlonie Oslo 2024

Czwartek, 29 lutego

14:15 - bieg indywidualny kobiet

Piątek, 1 marca

14:15 bieg indywidualny mężczyzn

Sobota, 2 marca

13:20 - bieg masowy kobiet

15:20 - bieg masowy mężczyzn  

Niedziela, 3 marca

12:45 - pojedyncza sztafeta mieszana

14:45 - sztafeta mieszana

fot. Tomasz Duszyński

No items found.