Zarząd Polskiego Związku Biathlonu wybrany

Opublikowano
27
-
06
-
2026

Zarząd PZBiath wybrany. Delegaci zdecydowali o składzie władz na kadencję 2026–2030.

Po wyborze Agnieszki Cyl na prezesa Polskiego Związku Biathlonu delegaci podczas Sprawozdawczo-Wyborczego Walnego Zgromadzenia w Katowicach wyłonili również nowy zarząd związku na kadencję 2026–2030. W głosowaniu wybrano trzynaście osób, a następnie wskazano dwóch wiceprezesów.

Największym poparciem delegatów cieszyła się Katarzyna Długopolska, która otrzymała 41 głosów. Drugie miejsce zajął Dawid Szeliga z wynikiem 40 głosów, a trzecie ustępująca prezes Joanna Badacz, na którą zagłosowało 37 delegatów.

Do zarządu wybrani zostali również:

Adam Górecki – 31 głosów,
Tomasz Turski – 31,
Magdalena Wielechowska – 30,
Kinga Góra – 30,
Iwona Dereń – 28.

Po ukonstytuowaniu się nowych władz wybrano także wiceprezesów. Funkcję wiceprezesa ds. organizacyjnych powierzono Adamowi Góreckiemu, natomiast wiceprezesem ds. sportowych został Dawid Szeliga.

Nowy zarząd będzie współpracował z prezes Agnieszką Cyl, która wcześniej tego samego dnia wygrała wybory na szefa Polskiego Związku Biathlonu. W głosowaniu pokonała Tomasza Sikorę stosunkiem 30 do 27 głosów. Kadencja nowych władz potrwa do 2030 roku.

No items found.