Dobry występ Kamili Cichoń w Pucharze IBU

-
03
-
2024

Za nami kolejne zawody z cyklu Pucharu IBU w Obertilliach. W czwartkowych biegach indywidualnych dobrze wypadła Kamila Cichoń. Wśród panów natomiast rywalizację zdominowali Norwegowie.

W pierwszym biegu, w którym udział wzięły panie, z dobrej strony zaprezentowała się Kamila Cichoń. Polka poradziła sobie na strzelnicy, popełniła tylko jeden błąd i zajęła ostatecznie 12. miejsce. Punkty zdobyła także Daria Gembicka, która niestety już trochę gorzej wypadła w strzelaniu, zaliczając 3 pudła. Wystarczyło to na zajęcie 37. pozycji. Nieco dalej wylądowała Wiktoria Celczyńska, która po dwóch niecelnych strzałach zajęła 51. lokatę. Dwa oczka niżej uplasowała się Magda Piczura, która zaliczyła 4 błędy na strzelnicy. Zwycięstwo w biegu indywidualnym odniosła Niemka Lisa Maria Spark, przed dwoma Francuzkami - Chloe Chevalier i Camille Bened.

Pełne wyniki biegu kobiet

Norwegowie nie dali szans rywalom w biegu mężczyzn, zajmując wszystkie miejsca na podium. Zwyciężył Mats Oeverby przed Isakiem Frey i Martinem Uldalem. Spośród biało-czerwony jako jedyny punkty zdobył Tomasz Jakieła. Polak popełnił dwa błędy w strzelaniu i zajął 34. miejsce. Pozostali zajęli bardziej odległe miejsca. Patryk Bryn po aż 5 pudłach wylądował na 66. miejscu. Dwa oczka niżej po 3 błędach w strzelaniu zajął Kacper Brzoska. Niestety całkowicie na strzelnicy pogubił się Wojciech Skorusa, który po 7 niecelnych strzałach zajął 83. lokatę.