Fantastyczny wynik Fabiana Suchodolskiego

Opublikowano
10
-
12
-
2023

Znakomite wieści napływają po rywalizacji juniorów w Pokljuce. Podczas zmagań w biegu indywidualnym po znakomite szóste miejsce sięgnął Fabian Suchodolski, a punkty wywalczyło jeszcze kilka innych osób reprezentujących Polskę.

Podczas drugiego dnia rywalizacji w Pucharze IBU Junior zawodnicy zmagali się w biegu indywidualnym. Wśród kobiet po punkty sięgnęły dwie nasze zawodniczki. Majka Germata zaliczyła jedną pomyłkę na strzelnicy i była 16., co jest jej najlepszym wynikiem w karierze. O trzy pudła więcej zanotowała Barbara Skrobiszewska, która uplasowała się na 19. miejscu. Pozostałe Polki uplasowały się dalej na miejscach: 57. Emilia Zasadna, 58. Oliwia Arendarczyk, 68. Amelia Liszka i 69. Zuzanna Sadownik. Wygrała Fany Bertrand z Francji.

Znakomity wynik w zmaganiach mężczyzn osiągnął Fabian Suchodolski. Polak popełnił dwa błędy przy drugiej wizycie na strzelnicy, ale pozostałe zakończył z czystym kontem. W efekcie wywalczył szóste miejsce. To najlepszy wynik w zmaganiach tego poziomu w jego karierze. Po punkty sięgnął dziś także Grzegorz Galica, którzy z pięciom karami uplasował się na 28. miejscu. Jedenaście lokat niżej sklasyfikowany był Jakub Potoniec (3 pudła). Kacper Broszka był 42. (4 p), a Maciej Lapka 68 (5 p). Najlepszy okazał się Włoch Nicolo Betemps.

Pełne wyniki: kobiety | mężczyźni

No items found.