Kamila Cichoń z punktami w biegu masowym w Pucharze IBU

-
03
-
2024

W sobotę odbyły się biegi masowe w Pucharze IBU w Obertilliach. Spośród Polaków punkty zdobyła jedynie Kamila Cichoń.

Podobnie jak w biegu i indywidualnym i sprincie, tak i w biegu masowym Kamila Cichoń zdobyła punkty. Polka po jednym błędzie w strzelaniu zajęła 29. miejsce. Bez punktów tym razem zakończyła zawody Magda Piczura, która po dwóch pudłach zajęła 47. lokatę. Niestety na strzelnicy nie poradziły sobie Daria Gembicka oraz Wiktoria Celczyńska. Obie popełniły aż po 6 błędów. W konsekwencji zakończyły zawody odpowiednio na 54. i 58. miejscu na 60 startujących zawodniczek. Bieg zdominowały tym razem Francuzki. Zwyciężyła Anaelle Bondoux przed Oceane Michelon i Niemką Emily Schumann.

Pełne wyniki kobiet

W rywalizacji panów tym razem biało-czerwoni wylądowali poza punktowaną czterdziestką. W ich przypadku zawiodło strzelanie. Najlepszy z nich Wojciech Skorusa popełnił aż 5 błędów i wylądował na 43. miejscu. Patryk Bryn także zaliczył 5 pudeł, co dało mu 52.lokatę. Aż pięć pierwszych miejsc należało do Norwegów. Zwyciężył Sverre Dahlen Aspenes przed Martinem Uldalem i Martinem Nevlandem.