Kolejne punkty Cichoń i Skorusy w Pucharze IBU

-
03
-
2024

W piątek odbyły się sprinty w Pucharze IBU w Obertilliach. Kolejne punkty zdobyła Kamila Cichoń i Wojciech Skorusa.

Nieco gorsze rezultaty niż we wczorajszych biegach indywidualnych osiągnęły reprezentantki Polski. Najwyżej z nich uplasowała się Kamila Cichoń, która co prawda w strzelaniu pomyliła się tylko raz, jednak wystarczyło to do zajęcia 28. miejsca. Tylko ona zdobyła punkty w sprincie. Wiktoria Celczyńska po dwóch pudłach zajęła 60. lokatę. Dwa oczka niżej wylądowała Magda Piczura. Niestety aż sześć błędów na strzelnicy popełniła Daria Gembicka, co dało jej 74. pozycję. Zwycięstwo odniosła bezbłędna w strzelaniu Niemka Stefanie Scherer. Drugie miejsce zajęła Norweźka Gro Randby, a trzecie Francuzka Oceane Michelon. Obie zaliczyły po jednym pudle.

Pełne wyniki kobiet

W rywalizacji mężczyzn spośród biało-czerwonych najlepszy wynik uzyskał Wojciech Skorusa, który po dwóch pudłach na strzelnicy zajął 31. miejsce. Tomasz Jakieła, Patryk Bryn i Kacper Brzoska także nie ustrzegli się błędów i wylądowali kolejno na 59.,60.i 66. pozycji. Podium ponownie zdominowali Norwegowie. Zwyciężył Martin Uldal, który strzelał bezbłędnie. Drugie miejsce zajął Isak Frey, a trzecie Sverre Dahlen Aspenes.