Marcin Zawół wicemistrzem Europy w Jakuszycach

Opublikowano
10
-
02
-
2024

Nie udało się w biegu indywidualnym, ale powiodło się w sprincie. Marcin Zawół został wicemistrzem Europy juniorów podczas historycznych zmagań w Jakuszycach. Od Polaka lepszy był tylko Fin Arttu Heikkinen.

Organizatorzy musieli włożyć wiele wysiłku w to, aby zawody w Jakuszycach mogły być kontynuowane. Niesprzyjająca aura nie dawała za wygraną, ale ostatecznie wysiłek nie poszedł na marne. Dzięki niemu Marcin Zawół mógł rywalizować o medal. I w sobotę zrobił to skutecznie. Polak mimo dwóch karnych rund sięgnął po srebrny medal. Arttu Heikkinen pomylił się raz i miał przewagę nad naszym zawodnikiem niespełna pół minuty. Jakob Kulbin z Estonii cieszył się z kolejnego brązowego medalu (jedno pudło).

Miejsca pozostałych Polaków: 25. Kacper Brzóska, 29. Jakub Potoniec, 35. Maciej Łapka, 45. Fabian Suchodolski.

Pełne wyniki

W sobotę jako pierwsze rywalizowały kobiety. Tam bardzo dobre dziewiąte miejsce zajęła Barbara Skrobiszewska, która po bezbłędnym strzelaniu zajęła 9. miejsce. Anna Nędza-Kubiniec z dwoma karnymi rundami zajęła 14. pozycję. Wygrała ponownie Austriaczka, chociaż tym razem była to Lara Wagner. Jej wynik na strzelaniu to jedno pudło.

Miejsca pozostałych Polek: 42. Emilia Zasadna, 55. Oliwa Arendarczyk, 73. Zuzanna Sadownik, 75. Aleksandra Szajnowska, 80. Klaudia Niedurny.

Pełne wyniki

No items found.