-
12
-
2023

Dobre wieści płyną z austriackiego Hochfilzen. W sobotnim biegu pościgowym biathlonistek pierwsze punkty w karierze wywalczyła Natalia Sidorowicz. Polka zajęła 32. pozycję.

Natalia Sidorowicz do sobotniego biegu przystępowała z 44. pozycji, którą zajęła po wczorajszym sprincie. Polka podczas czterech wizyt na strzelnicy tylko raz spudłowała. To w połączeniu z aktualną formą biegową pozwoliło naszej zawodniczce awansować o 12 pozycji, co oznaczało pierwsze punkty Pucharu Świataw biathlonowej karierze.

Blisko czołowej czterdziestki była też Joanna Jakieła. 24-letnia biathlonistka cztery razy biegała karne rundy, ale i tak zdołała poprawić swoją pozycję względem sobotniego sprintu. Ostatecznie uplasowała się na 42. miejscu. Do pozycji punktowanej zabrakło jej nieco ponad 10 sekund. Anna Mąka uplasowała się na 52. miejscu z trzema karami za strzelanie.

W rywalizacji na szczycie górą dziś była Elvira Oeberg. Szwedka tylko raz nie trafiła podczas strzelania i świetnie do tego pobiegła. W efekcie cieszyła się z pierwszej wygranej w sezonie. Zacięta walka toczyła się o drugie miejsce. Jeszcze na ostatnim pomiarze czasu przed metą zajmowała je Ingrid Landmark Tandrevold, ale na finiszu górą była Lena Haecki-Gross. Dla Szwajcarki to najwyższe miejsce w karierze.