Norwegowie najlepsi w Hochfilzen

Opublikowano
10
-
12
-
2023

Niedzielna sztafeta podczas Pucharu Świata w Hochfilzen zakończyła się zwycięstwem Norwegów. Tak jak w Östersund podium uzupełnili Francuzi i Niemcy. Polacy niestety zostali zdublowani i musieli zejść z trasy.

Norwegowie nie dali dzisiaj rywalom najmniejszych szans. Sztafeta w składzie: Sturla Holm Leagreid, Tarjei Boe, Johannes Thinges Boe oraz Vetle Sjaastad Christiansen, zwyciężyła z bezpieczną przewagą mimo przygód na trasie i złamanego kijka. Triumfatorzy pięć razy dobierali naboje, jednak uchronili się przed karną rundą. Drudzy Francuzi do zwycięzców na mecie stracili 28,7 sek. Oni również nie zaliczyli karnej rundy. Na najniższym stopniu podium stanęli Niemcy (+1:06.9), którzy naboje dobierali aż dziewięciokrotnie i zaliczyli jedną karną rundę.

Polska sztafeta zdublowana

Polacy wystartowali dzisiaj w składzie: Andrzej Nędza-Kubiniec, Marcin Zawół, Konrad Badacz oraz Tomasz Jakieła. Mimo że polscy biathloniści nie zaliczyli żadnej karnej rundy, na ostatniej zmianie zostali zdublowani przez Norwegów i musieli zejść z trasy. Ich los podzieliła także Estonia, Mołdawia, Kazachstan i Stany Zjednoczone.

Pełne wyniki


No items found.