-
03
-
2024

Najlepszy w biegu indywidualnym mężczyzn na 20 km w Oslo okazał się Sturla Holm Laegreid, który popisał się bezbłędnym strzelaniem. Podium uzupełnili Tarjei Boe i Vetle Sjaastad Christiansen. Najlepszy wynik w karierze w zawodach Pucharu Świata zanotował Kacper Guńka.

W piątek zwyciężył Sturla Holm Laegreid, który miał 28,5 s przewagi nad starszym bratem Johannesa - Tarjeiem Boe. Trzeci był Vetle Sjaastad Christiansen - 1.05,6. Johannes Boe zajął piąte miejsce - 1.14,9, a przed nim sklasyfikowany był jeszcze Francuz Eric Perrot - 1.06,4.

W rywalizacji w Oslo zaprezentowało się dwóch reprezentantów Polski. Z dobrej strony pokazał się Kacper Guńka, który popełnił tylko jeden błąd na strzelnicy. Co prawda postawa w biegu nie pozwoliła mu wywalczyć premierowych punktów Pucharu Świata, jednak nasz zawodnik wyraźnie poprawił "życiówkę". Uplasował się na 54. lokacie, gdzie wcześniej najlepszym wynikiem było 90. miejsce ze sprintu w Ruhpolding. Poprawa jest więc wyraźna.

Dla drugiego z Polaków Patryka Bryna był to z kolei debiut w Pucharze Świata. Popełnił on siedem błędów na strzelnicy i zajął finalnie przedostatnią, 92. pozycję.