-
03
-
2024

Za nami pierwszy dzień rywalizacji biathlonistów i biathlonistek w Soldier Hollow. Po punkty w sprincie sięgnęły Natalia Sidorowicz i Joanna Jakieła. W sztafecie mężczyzn Polacy zajęli 14. miejsce.

Jedno pudło nie przeszkodziło. Justine Braisaz-Bouchet sięgnęła po zwycięstwo w sprinterskiej rywalizacji kobiet w Soldier Hollow. Po pięciu latach przerwy Puchar Świata wrócił za ocean i świetnie sprint będą wspominały Francuzki, bo na trzecim stopniu podium była kolejna reprezentantka tego kraju. To Lou Jeanmonnot-Laurent, która była bezbłędna. Ingrid Landmark Tandrevold również zachowała czyste konto. Dzięki temu Norweżka rozdzieliła na podium Francuzki.

Spośród Polek najlepsza była Natalia Sidorowicz, która z jednym pudłem na drugim strzelaniu zajęła 29. miejsce. Dziewięć pozycji niżej uplasowała się Joanna Jakieła. Tylko jednego miejsca do pozycji punktowanej zabrakło Kamili Żuk, która zaliczyła trzy karne rundy na drugim strzelaniu. W pościgu zobaczymy cztery Polki. Prócz wspomnianych wcześniej Sidorowicz, Jakieły i Żuk, w niedzielę powalczy także Anna Mąką, która w piątek była 54.

Wyniki

Panowie rywalizację w Stanach Zjednoczonych zaczęli od zmagań zespołowych. Konrad Badacz, Jan Guńka, Kacper Guńka i Marcin Zawół zajęli 14. miejsce w sztafecie 4x7,5 km podczas zawodów Pucharu Świata w biathlonie w amerykańskim Soldier Hollow. Zwyciężyli Norwegowie przed Włochami i Niemcami.