-
03
-
2024

W Obertillach w najlepsze trwają zmagania biathlonistów w ramach Pucharu IBU. W sobotnich biegach pościgowych triumfowali Marthe Johansen i Mats Oeverby z Norwegii.

Dobrze w biegu pościgowym wypadły reprezentantki Polski. Najwyżej spośród naszej ekipy uplasowała się Magda Piczura. Na brawa zasługuje przede wszystkim jej postawa strzelecka, bo zaliczyła bezbłędne strzelanie. Dzięki temu uplasowała się na 21. miejscu. Kamila Cichoń, która jeszcze niedawno cieszyła się z szóstego miejsca na mistrzostwach świata w sztafecie, pomyliła się dwa razy na strzelaniu i zajęła 30. miejsce. Daria Gembicka była 36. po trzech pudłach. Wiktoria Celczyńska nie ukończyła rywalizacji.

Wyniki

Gorzej wypadli panowie. Wojciech Skorusa po czterech pudłach zajął 48. miejsce. O jedno pudło więcej miał Tomasz Jakieła i został sklasyfikowany trzy pozycje niżej od Skorusy.