Polacy bez kwalifikacji do pursuitu

Opublikowano
13
-
01
-
2022
Zawodnicy
Full name
Job title, Company name
Full name
Job title, Company name
Full name
Job title, Company name
Subscribe to newsletter
By subscribing you agree to with our Privacy Policy.
Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Quentin Fillon Maillet zwyciężył w biegu sprinterskim w Ruhpolding. Francuz umocnił się tym samym na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Żaden z reprezentantów Polski nie zdołał awansować do biegu pościgowego.

W styczniu 2015 roku Quentin Fillon Maillet po raz pierwszy stanął na pucharowym podium. Zajął wówczas trzecie miejsce w biegu ze startu wspólnego rozgrywanym w Ruhpolding. Po siedmiu latach Francuz właśnie w tym bawarskim ośrodku świętował swoje jubileuszowe dziesiąte zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Jak na lidera klasyfikacji generalnej przystało Fillon Maillet strzelał bezbłędnie, a do tego zanotował najlepszy wynik biegowy w stawce. Zwycięzca mógł być więc tylko jeden. Strachu Francuzowi napędził jedynie Benedikt Doll. Mistrz świata w sprincie z 2017 roku również nie pudłował na strzelnicy i uzyskiwał zbliżone czasy do zwycięzcy. Ostatecznie różnica na mecie wyniosła 7 sekund. To pierwsze podium Niemca w sezonie 2021/22.

Po raz drugi w czołowej trójce znalazł się Anton Smolski, który powtórzył swój wyczyn z Hochfilzen i ponownie uplasował się na trzecim miejscu. Białorusin z jedną karną rundą na koncie o zaledwie półtorej sekundy wyprzedził Vytautasa Strolię. 29-latek z Litwy plasując się tuż za podium poprawił tym samym najlepszy wynik w historii biathlonu w swoim kraju. Rekordy życiowe wyrównywali lub bili również piąty Tero Seppala z Finlandii i ósmy Eric Perrot z Francji - wciąż junior.

Pod nieobecność pierwszej reprezentacji Norwegii najlepszym zawodnikiem z kraju fiordów okazał się Aleksander Fjeld Andersen, który finiszował z jedenastym czasem. Warte odnotowania jest jeszcze 25. miejsce Campbella Wrighta z Nowej Zelandii, co jest rekordem południowej półkuli.

W klasyfikacji generalnej Quentin Fillon Maillet powiększył przewagę nad Emilienem Jacquelinem do 72 punktów. Drugi z Francuzów sprintu w Ruhpolding nie zaliczy do udanych. Z czterema karnymi rundami zajął dopiero 50. miejsce.

Żadnemu z reprezentantów Polski nie udało się zakwalifikowac do biegu pościgowego. Najbliżej osiągnięcia tego celu był Jan Guńka, który strzelał bezbłędnie i do mety dotarł z czasem o nieco ponad dwie minuty gorszym od zwycięzcy biegu. Sklasyfikowany został na 68. miejscu, a więc o jedną lokatę niżej niż przed tygodniem w Oberhofie. Grzegorz Guzik spudłował dwukrotnie i zajął 84. miejsce. Łukasz Szczurek po poknaniu jednej karnej rundy ukończył zawody na 95. pozycji, zaś Marcin Zawół z dwoma niecelnymi strzałami na koncie uplasował się na 104. miejscu.

WYNIKI
KLASYFIKACJA SPRINTU
KLASYFIKACJA GENERALNA

fot. Thibault/IBU

No items found.